home_graphic_A
Evosystem to kompletny serwis www, który zapewnia zarządzanie energią na najwyższym poziomie.

Evosystem to kompletny serwis www, który zapewnia zarządzanie energią na najwyższym poziomie.

Pragniemy przedstawić Państwu Evosystem – nowoczesne narzędzie, które już na pierwszy rzut oka charakteryzuje się przejrzystym sposobem wizualizacji danych pomiarowych. Zarządzanie energią wymaga wielu procesów analitycznych, dlatego też wyposażyliśmy nasz system w szereg mechanizmów raportujących oraz funkcjonalności związanych z kontrolą i porównywaniem rozliczeń. Dzięki elastycznej architekturze, Evosystem może zostać dostosowany do potrzeb użytkownika. Jesteśmy więc w stanie zagwarantować, że narzędzie, które oddajemy w Państwa ręce, stanowić będzie nieocenioną pomoc w analizowaniu i kontrolowaniu kosztów zużycia energii. To jedynie kilka zalet naszego systemu, dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze Evosystem kliknij tutaj.

Webserwer Evo-S oraz Evo-Commander.

Webserwer Evo-S oraz Evo-Commander.

Evo-S to urządzenie, którego podstawowym zadaniem jest odczyt urządzeń pomiarowych i dostarczenie pozyskanych danych do ustalonego adresata. Oprócz tego Evo-S może pełnić funkcję tzw. strażnika mocy, tj. pozwoli uniknąć wystąpienia przekroczeń mocy, jak również umożliwi dostosowanie się do ograniczeń w jej poborze, jeśli takowe zostaną wprowadzone przez organy państwowe. Po więcej informacji o urządzeniu Evo-S kliknij tutaj.

Evo-Commander posiada wszystkie funkcjonalności Evo-S, ale jest również dodatkowo rozbudowany o możliwość sterowania urządzeniami w obiekcie (BMS – Building Management System). Ponadto, to narzędzie może również odczytywać dodatkowe parametry jak np. temperaturę, wilgotność i inne. Evo-Commander znajduje zastosowanie przede wszystkim na większych obiektach, tam gdzie występuje potrzeba opomiarowania i sterowania różnymi grupami urządzeń. Po więcej informacji o urządzeniu Evo-Commander kliknij tutaj.

Współpraca z nami.

Współpraca z nami.

Jeśli Państwa firma zużywa media energetyczne, pragniemy zaoferować współpracę, która z pewnością przyniesie wymierne korzyści finansowe, jak również zapewni Państwa firmie racjonalne funkcjonowanie w zakresie potrzeb energetycznych. Współpraca może polegać zarówno na pełnym outsourcingu energetycznym lub też na dostawie narzędzi do prowadzenia analiz we własnym zakresie.

Naszą ofertę uzupełniają ponadto audyty efektywności energetycznej, doradztwo przy uzyskiwaniu białych certyfikatów, jak również wdrażanie w przedsiębiorstwach normy ISO 50 001.

 

Stopnie zasilania i poziom mocy bezpiecznej

Ograniczenia ­­­­w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej dotyczą odbiorcy, u którego określona w umowach dystrybucyjnych i kompleksowych łączna wielkość mocy umownej wynosi co najmniej 300 kW.

Odbiorca energii ponosi pełną odpowiedzialność za niestosowanie się do ograniczeń w poborze mocy *).

Doświadczenia z lata 2015 r. i obecna napięta sytuacja na rynku energii elektrycznej i gazu, wskazują na to, że warto, poprzez działania prewencyjne, przygotowywać się na wypadek wprowadzenia stopni zasilania.

Jak przygotować się na ograniczenia w dostępie do energii elektrycznej?

Jak w przypadku każdej sytuacji kryzysowej, kluczową rzeczą jest prewencja, czyli przygotowanie odpowiednich procedur połączone z posiadaniem stałego monitoringu poboru mocy i energii elektrycznej.

Możliwości webserwera Evo-S znacząco wspierają proces decyzyjny, ale wymagana jest odpowiednia komunikacja z licznikami, która pozwala na śledzenie danych w trybie on-line, w oparciu o wyjścia impulsowe licznika i prognozowanie skuteczności podejmowanych działań.

Wychodząc na przeciw potrzebie wizualizacji on-line w czasie rzeczywistym mocy chwilowej, mocy w stopniu zasilania tzw. mocy bezpiecznej wprowadziliśmy w urządzeniach Evo-S wykresy spełniające oczekiwania naszych klientów. Strażnik mocy Evo-S analizując chwilowe zużycie mocy prognozuje moc a odbiorca ma możliwość na bieżąco pilnowania mocy bezpiecznej. Dodatkowo na wykresie można wybrać poziom mocy bezpiecznej dla obiektu tak by limit mocy był aktualny w danym stopniu zasilania.

Evo-S Strażnik mocy i stopni zasilania

Niedostosowanie się do stopni zasilania grozi karami:
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wszczyna z urzędu postępowanie administracyjne, celem wymierzenia kary pieniężnej z uwagi na brak zastosowania się do ograniczeń w poborze energii (art. 56 ust. 1 pkt 3 a Ustawy Prawo Energetyczne). Maksymalny pułap kary jest wysoki i wynosi 15 % przychodu ukaranego przedsiębiorcy osiągniętego w minionym roku podatkowym.
Ponadto, Prezes URE (niezależnie od kary nałożonej na przedsiębiorstwo) może nałożyć karę  pieniężną na kierownika przedsiębiorstwa energetycznego, w wysokości nie większej niż 300% jego  miesięcznego wynagrodzenia (art. 56 ust.1 pkt 5 Ustawy Prawo Energetyczne).

<< powrót do Bloga

Evo system logo

Evolution System Sp. j.
ul. Poznańska 86/88
05-850 Jawczyce

tel./faks 22 722 20 35
tel. 609 776 789

www.evosystem.pl
biuro@evosystem.pl

 icon_social_xl_05 icon_social_xl_03

© Copyright 2017 Evolution System.Wszystkie prawa zastrzeżone.